top of page

Кики Палмер во шокантен случај на насилство од таткото на нејзиниот син.

Дариус одрекува дека бил насилен кон Палмер.

14 ноем. 2023 г.
Ѕвездата на „Nope“, Кики Палмер, во документите на граѓанскиот суд тврди дека претрпела физичко и емоционално малтретирање  од страна на нејзиното поранешно момче, со кое има син.

Поднесувањето оваа недела во Вишиот суд на округот Лос Анџелес вклучуваше барање за забрана за семејно насилство против Дариус Џексон (29). Судијата Венди Л. Вилкокс во четвртокот издаде привремено старателство во очекување на сослушувањето на 5 декември. Инцидентите на насилство, и неодамнешните и во минатото, беа напишани во правната декларација под вистинското име на актерката, Лорен Палмер. Таа рече дека се забавувала со Џексон од јуни 2021 година до крајот на врската минатиот октомври поради физичка и емоционална злоупотреба.

„Во неделата, на 5 ноември, Дариус влезе во мојот дом, физички ме нападна, ме собори преку каучот и ме приклешти и ми го украде телефонот откако се заканив дека ќе повикам полиција. Сето ова беше снимено од камерата од домашниот надзор“, се вели во изјавата.Меѓу другите инциденти, напиша таа, Џексон „нерационално се налутил“ на забава во февруари 2022 година кога му покажала слика од себе во бикини на која се прикажани резултатите од вежбањето. Кога се вратиле дома, се наведува во декларацијата, ја треснал  на подот и удирал шлаканици, а следното утро ја фатил за врат и со тежината на целото тело ја фрлил по скали.

30-годишната Палмер, исто така, го наведе инцидентот со нивното бебе, кое се роди минатиот февруари. Палмер рече дека Џексон станал груб со бебето додека му ја менувал пелената и таа се вклучила, што резултирало со влечење. Палмер рече дека додека ја завршувала промената на пелените, Џексон ја удрил по главата и излетал надвор.

Граѓанската тужба на Палмер бара единствено правно и физичко старателство над нивниот син. Палмер, која почна да глуми на 9-годишна возраст, го имаше својот прв голем пробив со „Акила и пчелата“. Покрај нејзината филмска и телевизиска работа, таа глуми и на Бродвеј, објавува музика, води ток-шоуа и напиша книга.Дариус и покрај сите докази одрекува дека некогаш ја нападнал Кики Палмер.


bottom of page