top of page

Пробајте 100 верзии на мартини во клубот на плажа дизајниран од Валентино во Палцо Авино хотелот.

Онаму каде што Тиренското Море се среќава со планините во малото гратче јужно од Неапол, розовиот рај гледа над средновековното село Равело. Некогашнатариватна вила од 12 век закоја припаѓала на алијанското благородништво, Палацо Авино сега е хотел со пет ѕвездичк о барокен шарм, дизајниран за оние кои копнеат за бегство на брегот Амалфи или се надеваат дека ќе изживеат своите аристократски фантазии. Еден од најистакнатите европски хотели откако е отворен во 1997 година, Палацо Авино го водат сестрите Мариела и Атилија Авино, кои го наследија нивниот татко откако пораснаа со неговата мудрост за бизнисот за хотелиерство.

Оваа година италијанската модна куќа Валентино соработуваше со Палацо за да отвори опсежен летен попап за тековната сезона, посветен на капсулната колекција Escape 2023, со која направија свежа верзија на хотелската клуб - куќа покрај морето, која е на 15 минути возење од главниот имот.

Од морето, нема да биде тешко да се забележат црвените точки кои се расфрлани на карпите, каде што препознатливата нијанса на Валентино има наредно чадори за плажа. Тимот на Палацо, исто така, ѝ довери на модната куќа колекција на мебел, по , мерка за украсување на надворешниот простор, која е достапна за купување исклучиво за гостите.

Откако ќе се потопат во светот на Валентино, гостите можат да се вратат во „Розовиот плакар“, каде Мариела Авино го материјализира своето лично патување во уметноста и модата, презентирајќи парчиња од брендови како што се The Attico, Katerina Psoma и Bluetiful.

Хотелот може да се пофали со 33 соби и 10 апартмани кои се достапни - да не зборуваме за колосален базен и покрив со базени за хидромасажа. По завршувањето со пливање во базенот, гостите можат да се релаксираат со летниот пијалок на Палацо: Мартини. Авантуристичките љубители на пијалоци ќе бидат наградени со 100-те различни верзии на луксузниот коктел во Lobster и Martini баровите, совршено искомбинирани со свеж локален јастог и чоколадно мартини за љубителите на благо.Втората опција за јадење е достапна со Rossellinis, ресторан за морска храна со Мишелин ѕвезда, кој нуди вегетаријански, вегански и безглутенски опции за оние со посебни ограничувања во исхраната. Местата на готвачките или сомелиерските маси нудат ново кулинарско искуство, а терасата на ресторанот нуди неспоредлив поглед на извонредниот брег на Амалфи.bottom of page