top of page

Лорен Мејбери од Chvrches на соло турнеја во септември!

Долго време, не можев да замислам дека некогаш ќе правам нешто надвор од CHVRCHES“, вели Мејбери во најавното видео, кое можете да го погледнете подолу. „Од 15-годишна возраст, секогаш сум била само во бенд. Отсекогаш толку многу сакав да припаѓам некаде - да бидам едно од дечките и да се вклопам. Но, додека пловам / се сопнувам низ овој период од мојот живот (вашите 20-ти навистина минуваат брзо, деца), почна да се чувствувам како да има работи што сакам да ги напишам, да ги кажам и да ги направам, а кои треба да се направат сама.“


Одлична вест за сите фанови на Chvrches и нивната пејачка, Лорен Мејбери (Lauren Mayberry) . За прв пат во својата кариера, таа ќе има своја соло турнеја, која ќе патува низ Северна Америка,Велика Британија и Европа.Погледнете ги датумите на нејзината турнеја подолу.


Турнејата не дојде од мирно плаво небо - Lauren објави дека работи на својата соло музика, првенче за нејзе која скоро ќе можеме да ја слушнеме. „Се запознав со Iain [Cook] и Martin [Doherty] кога имав 23 години - мало бебе од човек, во ретроспектива. Гледајќи што постигнавме заедно, толку многу од тоа не ми се чини реално или дури возможно“, напиша Лорен. „ Благодарам на секој што беше дел од ова.Засега, меѓутоа, сум возбудена / преплашена / збунета да ви кажам дека работев на мојата прва соло музика и ќе можам да почнам да ја споделувам наскоро.“Chvrches го издадоа својот четврти и најнов албум, Screen Violence, во 2021 година. Ова е албум полн со енергични и емотивни песни.


П.С. Ова не значи дека бендот се распадна „Сите сме уверени дека приказната за CHVRCHES има уште многу страници кои допрва треба да се напишат“.


09-04 Вашингтон, ДЦ - 9:30 Клуб

09-16 Бруклин, Њујорк - Музичка сала на Вилијамсбург

09-18 Олстон, МА - Брајтон Музичка сала

09-20 Торонто, Онтарио - Таверна потковица

09-22 Чикаго, ИЛ - Линколн Хол

09-23 Урбана, ИЛ - Пигмалион

09-25 Сиетл, ВА - Неумос

09-26 Портланд, ИЛИ - Мисисипи студио

09-28 Сан Франциско, Калифорнија - Сала август

09-29 Лос Анџелес, Калифорнија - Трубадур

10-05 Глазгов, Шкотска - Оран Мор

10-06 Бирмингем, Англија - О2 институт 3

10-08 Манчестер, Англија - Горила

10-09 Лондон, Англија - Скала

10-11 Амстердам, Холандија - Мелквег Оз

10-12 Берлин, Германија - Лидо

10-13 Минхен, Германија - Стром

10-15 Париз, Франција - La Maroquinerie

10-16 Келн, Германија - Луксор

10-17 Прага, Чешка - Рок Кафе

10-19 Виена, Австрија - Флекс

10-21 Цирих, Швајцарија - Боген Ф

10-22 Милано, Италија - Магнолија

10-24 Барселона, Шпанија - Ла Нау

10-25 Мадрид, Шпанија - Сала Капернико

bottom of page