top of page

Tinder нуди Festival Mode™ пред почетокот на фестивалската сезона

Мување по фестивали, си е посебен тип на романтично доживување само по себе, кое ги вади највпечатливите приказни вредни да се раскажуваат по клупи, и по кафиња. И по филмови и книги: на пример 9 песни од Винтерботом е цел филм кој се врти околу врска на пар раскажан околу фестивали и концерти... Фестивалите пред пандемијата годишно собираа лесно над 10 милиони посетители: само Donauinselfest во Виена имаше 3 милиони гости пред пандемијата, а стандардот на поголемите фестивали е помеѓу 100 000 - 400 000 посетители. Кал, алкохол, шатори, пот гласна музика,нема што да не се сака. И штета е да не се заработи, и ете го Тиндер...


Тиндер соработува со водечката светска компанија за забава во живо Live Nation, како и со продуцентите на настани во живо AEG Presents и Superstruct Entertainment за да го воведат Festival Mode™, функција дизајнирана да им помогне на корисниците да си ја најдат својата нова фестивалска екипа додека се подготвуваат за првата вистинска фестивалска сезона во две години.

Фестивалскиот опција е во живо во Tinder Explore, како еден од многуте начини на кои членовите можат да откријат и да комуницираат едни со други преку заеднички интереси и искуства. Членовите можат да изберат на кој од најпопуларните музички фестивали оваа година планираат да присуствуваат и ќе можат да се наоѓаат со другите, дури веќе еден месец пред настанот.


Фестивалскиот режим ќе има над 20 најголеми фестивали од целиот свет, како што се The Governors Ball, Bonnaroo, Stagecoach и EDC Las Vegas. Исто така, ќе вклучува и простор за „Посетителите на фестивалот“, за да се поврзат оние кои не се на настанот и се само љубители на фестивалската култура.

„Толку многу од нашите членови се возбудени што ќе се вратат на одење на настани. Сакавме да се надоврземе на таа возбуда и да им понудиме шанса да се најдат уште месец пред една од најголемите фестивалски сезони во последните години“, рече тој. „Фестивал-опцијата ви дава шанса да се вратите таму, да запознаете нови луѓе и да стекнете пријатели пред да стигнете на фестивалот. Тоа е одличен начин с повторно да се воспостават врски во реалниот свет“.

Од сега, „Режим на фестивал“ е достапен преку вашата страница за истражување на Тиндер, каде што можете да изберете на кои музички фестивали ќе одите и да свајпнете. Но, дури и ако вашиот фестивал не е меѓу наведените, сепак ќе има страница „Посетителите на фестивалот“ за други настани и луѓе кои „едноставно се љубители на фестивалската култура“.

Супер шанса и да убедите некој што не планирал да оди на фестивалот сепак да дојде.


Еве ја листата на фестивали, со чии посетители ќе можете да се поврзете засега.


USА

 • Bonnaroo

 • EDC Las Vegas

 • EDC Orlando

 • Hard Summer

 • Lovers & Friends

 • Stagecoach

 • The Governors Ball

Australia

 • Falls Festival

 • Festival X

 • Splendour in the Grass

France

 • Lollapalooza Paris

Germany

 • Lollapalooza Berlin

 • Parookaville

Hungary

 • Sziget Festival

Norway

 • Palmesus

Spain

 • Sónar

Sweden

 • Lollapalooza Stockholm

The Netherlands

 • Vunzige Deuntjes Festival

 • Milkshake

UK

 • All Points East

 • American Express presents BST Hyde Park

コメント


bottom of page