top of page

Тифани Хадиш уапсена поради возење под дејство

Актерката и комичарката се обвинети за возење под дејство во Беверли Хилс и изјавува: 'Ова никогаш повторно нема да се случи.“

29 ноем. 2023 г.

Тифани Хадиш изјави дека „ќе побара помош“ откако беше уапсена под сомнение дека возела под дејство.
Актерката и комичарка, која беше во една од главните улоги во „Girls Trip“ беше приведена од полицијата на Беверли Хилс во петокот, откако изгледаше како да е без свест во возилото кое било со вклучен мотор.„Ова никогаш повеќе нема да се случи“, рече 43-годишната глумица.
„Ќе добијам помош за да можам да научам за рамнотежа и за граници“.Entertainment Tonight рече дека Тифани објаснила дека нејзиниот автомобил, Тесла, сам се паркирал кога заспала, но блокирал дел од улицата. Таа се заблагодари на полицијата поради начинот на кој се справила со ситуацијата.
Видеото добиено од порталот ТМЗ се чини дека ја покажува Тифани како со лисици на рацете влегуваат во полициски автомобил.
Еден ден претходно, добитничката на Греми и Primetime Еми наградите настапуваше на бесплатен настап кој го празнуваше Денот на благодарноста во Лос Анџелес.


Актерката претходно беше уапсена за возење под дејство во Пичтри Сити, Џорџија во 2022 година.
Тифани стана успешна откако доби главна улога во комедијата од 2017 година Girls Trip, која глуми заедно со Џада Пинкет Смит и Квин Латифа.
Во 2018 година, Тифани освои Еми за нејзиното појавување во Saturday Night Live и најдобар комичарски албум Греми во 2021 година за нејзиниот Black Mitzvah.
bottom of page