top of page
image0.png

Блејк Филдер - Цивил е задоволен од биографскиот филм за Ејми

Не беше се́ во зависноста.

Албарн нема никогаш да се врати на Коачела

Албарн не беше импресиониран - но беше ниту американската публика

Чеченија ја забранува музиката која се смета за пребрза или премногу бавна

Сепак според новиот закон руската химна ќе биде забранета(спора) а Texas hold 'em на Бијонсе - таман.

Ајс Спајс како глумица во филм на Спајк Ли

Ајс Спајс ја има својата прва филмска улога наспроти Дензел Вашингтон во новиот филм на Спајк Ли „Високо и Ниско“ (High And Low)

Лизо :„ Се откажувам!“

Што се крие зад наводното заминување од музиката?

Десетгодишната Норт Вест го најави својот прв албум „Elementary School Dropout“

Норти по стапките на нејзиниот татко!

Ирис Апфел „најстариот тинејџер“ почина на 102 години

Ирис Апфел, модната икона и самопрогласениот „најстар жив тинејџер“, продолжи да го заслепува светот со нејзиниот  стил и животна страст сè до нејзината смрт на величествените 102 години.

Фрејзер е обновен со втора сезона!

Уште од славната ситком серија на Paramount+

Отфрлањето на Бијонсе од кантри радио станиците

За границите на музичката инклузивност

Гробиштата каде што е погребана мајката на Megan Thee Stallion, го зголемува обезбедувањето откако нејзиниот гроб беше доксиран онлајн

Класичен хип-хоп момент: ривалство во стихови.

Шапел изненади со најава за настапи во Лондон неделава

Ќе тестира нов материјал

Рик Рос: Нема никогаш да погодиш кој ја напиша Sicko mode

Розеј не престанува да го трола Дрејк

Аудио адаптацијата на '1984' со Ендру Гарфилд, Синтија Ериво и Том Харди пристигнува на Audible

Аудиодрама со екипа од глумци од А-листа!

Ајла Фишер и Саша Барон Коен се разведуваат после 20 години брак

„По долг тениски меч кој траеше повеќе од дваесет години, конечно ги спуштаме нашите рeкети“

Филмот "Жената која не знаеше со кого се омажила" се чини дека пристигна!

Контроверзна адаптација на виралниот ТикТок серијал

Принцезата Катерина се извини, призна дека ја видоизменила фотографијата

Портретот на Денот на мајката на Кетрин, принцезата од Велс, со нејзините три деца покажува низа аномалии што укажуваат дека тој е дигитално изменет.

Познатата водителка Венди Вилијамс дијагностицирана со фронтотемпорална деменција и афазија

Тимот за нега на Венди Вилијамс ја обзнани нејзината дијагноза

Албумот на Канје Вест и Ty Dolla Sign Vultures 1 повлечен од Apple Music

Долга е раката на кансел културата

Најдобрите реклами на годинешниот Супербол

Нашата омилена реклама - во посебен пост.

Џес Хилариус официјално е новиот трет водител на The Breakfast Club

Минатата година Анџела Ји го напушти популарното шоу после 14 години.

My project.jpeg
51D11D8C-1593-4B0C-ADDF-F3B54FA2D303.PNG

од вчера

Блејк Филдер - Цивил е задоволен од биографскиот филм за Ејми

Албарн нема никогаш да се врати на Коачела

Чеченија ја забранува музиката која се смета за пребрза или премногу бавна

Ајс Спајс како глумица во филм на Спајк Ли

Лизо :„ Се откажувам!“

Десетгодишната Норт Вест го најави својот прв албум „Elementary School Dropout“

Ирис Апфел „најстариот тинејџер“ почина на 102 години

Фрејзер е обновен со втора сезона!

Отфрлањето на Бијонсе од кантри радио станиците

Гробиштата каде што е погребана мајката на Megan Thee Stallion, го зголемува обезбедувањето откако нејзиниот гроб беше доксиран онлајн

Шапел изненади со најава за настапи во Лондон неделава

Рик Рос: Нема никогаш да погодиш кој ја напиша Sicko mode

Аудио адаптацијата на '1984' со Ендру Гарфилд, Синтија Ериво и Том Харди пристигнува на Audible

Ајла Фишер и Саша Барон Коен се разведуваат после 20 години брак

Филмот "Жената која не знаеше со кого се омажила" се чини дека пристигна!

Принцезата Катерина се извини, призна дека ја видоизменила фотографијата

Познатата водителка Венди Вилијамс дијагностицирана со фронтотемпорална деменција и афазија

Албумот на Канје Вест и Ty Dolla Sign Vultures 1 повлечен од Apple Music

Најдобрите реклами на годинешниот Супербол

Џес Хилариус официјално е новиот трет водител на The Breakfast Club

bottom of page