top of page

Џес Хилариус официјално е новиот трет водител на The Breakfast Club

Минатата година Анџела Ји го напушти популарното шоу после 14 години.

29 јан. 2024 г.Радио шоуто The Breakfast Club официјално ја најави комичарката Џес Хилариус како најнова ко-водителка на популарното радио шоу овој понеделник (29 јануари).  Џес ќе им се придружи на актуелните ѕвезди, пристапниците на „Радио куќа на славните“ Charlamagne Tha God и DJ Envy како трет елемент во нивната дневна утринска програма.

„Многу сум возбуден што ќе се придружи Џес Хилариус на The Breakfast Club . Таа е сила сама по себе, актерка, комичарка, поткастерка и сега, ко-водителка на  The Breakfast Club, рече Теа Мичем, извршен потпретседател за програмирање на iHeartMedia во соопштението за печатот. „Џес беше извонреден избор да им се придружи на Charlamagne и DJ Envy за да ја гради оставината на шоуто на забава, информирање и просветлување на заедницата“.

„Со нетрпение очекувам да ги здружам силите со една од најголемите медиумски платформи“, рече Хилариус. „Уверена сум дека со заземањето на  третото место на  The Breakfast Club ќе им покаже на луѓето дека Џес Хилариус не подразбира само комедија, туку и култура“.

Хилариус претходно служеше како гостувачки водител откако „Клубот..“   ја започна својата потрага да ја замени поранешната ко-водителка Анџела Ји. Во август 2022 година, Ји објави дека таа заминува Клубот за појадок да ја започне нејзината дневна емисија,Way Up With Angela Yee  со iHeart радио.Од нејзиното заминување,Клубот за појадок покани бројни гости да бидат ко-домаќини заедно со Charlamagne и DJ Envy, вклучувајќи ги Реј Џеј, Најла Симон и многу повеќе. Џес официјално ќе ги започне своите обврски како трет ко-водител на серијата следниот понеделник (5 февруари).


Во работните денови сегменти од најновите епизоди почнуваат да се качуваат на Јутјуб веќе од 1-2 попладне, а целите епизоди веќе околу 5 попладне на Јутјуб и сите поткаст платформи.  Breakfast Club е една од најрелевантните платформи кои се домаќини на политичари како Бајден, Хилари Клинтон и Обама но и сцена каде што „културата“ ги промовира своите проекти и пораки.Погледнете ја најавата на Џес Хилариус за приклучување Клубот за појадок подолу:
bottom of page